logo
Kent yaşamının dar ve zorlu alanlarını rahat, nefes alınan projeler ile değerli insanlarımız için yaşanır kılar.
Konut, otel, alışveriş merkezi ve yaşamın her karesinde yer alan mekanları tasarlıyor ve üretiyoruz.

Blog

İnşaat Sektöründe İlk 3 Çeyrek

İnşaat sektöründe ilk üç çeyreğin nasıl geçtiği herkes tarafından merak ediliyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten en çok etkilenen sektörlerden birisi inşaat oldu.

Konut satışlarındaki düşüşler, yüksek faiz oranları ve malzemelerde yaşanan fiyat artışları nedeniyle inşaat firmaları bu durumdan etkileniyor.

İnşaat Sektöründe Durgunluk Hakim

Faiz indirimi bekleyen inşaat sektörü çalışanları daha önceki faiz indirimleri ile birlikte işlerinin açılmaya başladıklarını ve projeleri yönetebildiklerini belirtiyorlar.

Faiz İndirimi Gerekli

Geçen senelere kıyasla bu yıl piyasanın  çok durgun olduğunu söyleyen uzmanlar, konut fiyatlarındaki yükselişle faiz oranlarının paralel ilerlediğini vurguluyorlar.

Yılın son çeyreğinde yapılacak olan faiz indirimi 2022 yılı için umut olacaktır.

Yeni konut projelerini etkileyen bir diğer durumunda arsa fiyatları olduğunu söyleyen uzmanlar müteahhitlerin yeni projeye başlayıp risk almak istemediklerini belirtiyorlar.

İdealist Yapı projelerine tüm hızla devam edip, yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

İnşaat sektöründe ki durgunluğun ve olumsuz durumların en kısa zamanda son bulması dileklerimizle..

Yorum Yok

Yorum Yap